ART / Lithographs / Litograph in colors 9122174
nr 912 2174
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), town scene, signed, Épreuve d'artiste (artist proof), sheet: 59x86, löst blad.
LITOGRAPH IN COLORS (F), Karl Höglund (f. 1940), stadsmotiv, signerad, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 59x86
Condition: löst blad
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1000
SEK 900
Monday September 15 2014
at 18:36:34
14/9 11:10:01
15/9 18:18:49
800 kr
- Thema-auction
Sep 15
Read more about Grafik
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund